Aylardır Yemek Yiyemeyen Hasta Kapalı Yöntem Ameliyat İle Sağlığına Kavuştu.

İzmir SBÜ Dr. Suat seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yemek borusu kanseri ameliyatı olan 7 çocuk annesi Esmer Arlin(52) sağlığına kavuşarak taburcu edildi.

Aylardır Yemek Yiyemeyen Hasta Kapalı Yöntem Ameliyat İle Sağlığına Kavuştu.
16 Ağustos 2021 - 09:43
Kanser teşhisi konulduğundan bu yana yemek yiyemediğini, su içmenin bile işkence haline geldiğini söyleyen Esmer Arlin, “ Yutkunmakta çok sıkıntı çekiyordum dayanması çok zor sırt ağrıları yüzünden uyuyamıyordum. Ameliyat sonrası herşey normale döndü . Şimdi rahat rahat yiyebiliyor ve ağrı hissetmiyorum. Allah doktorlarımızdan razı olsun. Onlara ne zaman baksam duygulanıyorum . İyi ki varlar.” dedi

Ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştiren Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Kenan Can Ceylan,
“Hastamız bize müracaat ettiğinde Özofagus ( Yemek borusu kanseri) teşhisi konulmuştu. Kardeş hastanemiz olan SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrah olarak görev yapan Prof. Dr.  Erdinç Kamer ile birlikte hastanın hem karnından hem de göğüs boşluğundan kapalı ameliyat yöntemi ile bir operasyon yapmaya karar verdik. Kapalı yöntem ameliyatlar konusunda ülkemizin önde gelen kliniklerinden biriyiz. Operasyonda  laparoskopi dediğimiz yöntem ile karın kısmını; videotorakoskopi dediğimiz yöntem ile  göğüs kısmını ameliyat ederek yemek borusu kanserini tamamen temizlemiş olduk. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu ameliyat  100 yıla aşkın tarihi olan hastanemizde ilk defa yapılmış olan kapalı yöntemli yemek borusu kanser ameliyatı oldu.
Kapalı yöntem ameliyatlarının son dönemlerde çok tercih edildiğini söyleyen Genel Cerrah  Prof. Dr.  Erdinç Kamer, “Kapalı ameliyat yöntemi hastanın konforunu ve bir an önce normal hayata dönmesini hızlandırıyor bu yüzden hastalarımıza anlattığımızda onlarda bu yöntemi tercih ediyorlar.”dedi.
Hastanenin Türkiye’de en büyük göğüs cerrahisi kliniklerinden biri olduğunu vurgulayan Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi İlker Kızıloğlu, “Hastanemizde bir ilke imza atılarak, kapalı yöntem ile ilk defa  özofagus( Yemek borusu kanseri ) ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir.  Değerli hocalarımız ve ekiplerini kutlar , bugün itibari ile taburcu ettiğimiz hastamıza da sağlıklı günler dilerim. “dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum