Egeli Makam Şoförleri Yeni Döneme İddialı Girecek

İzmir'in son bir yılda en hızlı büyüyen birkaç derneğinden biri olan Ege Bölgesi Makam Şoförleri Derneği'nin üyeleri, pandemi süreci sonrasında kahvaltı organizasyonunda buluştu.

Egeli Makam Şoförleri Yeni Döneme İddialı Girecek
16 Ağustos 2021 - 10:24
Merkezi İzmir'de bulunan Ege Bölgesi Makam Şoförleri Derneği, dernek lokalinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. 50'den fazla makam şoförünü bir araya getiren etkinliğin ev sahipliğini Ege Makam Şoförleri Derneği Başkanı Nurettin Azlal ve yönetim kurulu üyeleri üstlendi. Etkinliğe makam şoförlerinin yanı sıra Türkiye Polis Emeklileri Derneği Bayraklı Şube Başkanı H.Mehmet Bektur ve gazeteci Yusuf Çınar da katıldı.

"İşkur Gibi Çalışıyoruz"

Etkinlikte konuşan Ege Bölgesi Makam Şoförleri Derneği Başkanı Nurettin Azlal, derneğin 2020 yılında kurulduğunu ve bir yıllık süreçte pandemiye rağmen üye sayısında çok hızlı bir artış olduğunu dile getirdi. Dernek üyelerinin istihdamına çok büyük önem verdiklerini dile getiren Azlal, "Dernek olarak neredeyse İş-Kur gibi çalışıyoruz. Bu alanda istihdama ihtiyaç duyulduğunda işverenler bize ulaşıyor. Biz de işe ihtiyacı olan arkadaşlarımızı onlara yönlendiriyoruz. Korona sürecinde bu ivmeyi yakaladıysak, umuyorum ki hayatın normalleşmesiyle birlikte yeni dönemde daha da iddialı olacağız." dedi.

"Geleceğe Dair Çok Güzel Projelerimiz Var"

Derneğin yalnızca makam şoförlüğüyle değerlendirilmemesi gerektiğini dile getiren Azlal, "Ege Bölgesi Makam Şoförleri olarak sivil toplumun önemine inanmış bir STK olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Toplumsal konulara duyarlı bir yapı içinde hareket ediyoruz. Zaman zaman dernek yönetimi olarak hazırladığımız çam sakızı çoban armağanı hediyelerimizle hem üyelerimize hem de dostlarımıza her zaman yanlarında olduğumuz mesajını vermeye çalışıyoruz. Geleceğe dair bu bağlamda çok güzel projelerimiz var. Başta yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere tüm üyelerimize bu süreçte teşekkür ediyorum. Kendi adımıza başarılı bir yılı geride bıraktık. Basınımızın birçok güzide kuruluşunda haberlerimiz yer aldı. Ayrıca bugün bu güzel organizasyonda emeği geçen ve derneğimizin kuruluşundan itibaren bize desteklerini esirgemeyen dernek lokalimizin işletmecisi Süleyman Sanver'e de şükranlarımı sunuyorum." dedi.  

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum